TATLI SU
Giriş Tarihi : 15-10-2019 13:59   Güncelleme : 16-10-2019 14:22

ASOF Carp Turkey 2019, Gölköy'de rekorlarla tarih yazdı

ASOF - Amatör ve Sportif Olta Balıkçığı Federasyonu tarafından Bolu Gölköy’de düzenlenen Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması, 7 - 12 Ekim 2019 Tarihleri arasında Bolu ili Gölköy Baraj Gölü'nde düzenlenmiştir.

ASOF Carp Turkey 2019, Gölköy'de rekorlarla tarih yazdı

 

ASOF - Amatör ve Sportif Olta Balıkçığı Federasyonu tarafından Bolu Gölköy’de düzenlenen Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması, 7 - 12 Ekim 2019 Tarihleri arasında Bolu ili Gölköy Baraj Gölü'nde düzenlenmiştir.

Gerek yakalanan balık sayısı, gerekse de yakalanan balık ağırlığı itibariyle rekor üzerine rekorlar kırılan, yakala-bırak disiplinin esas alındığı Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması, 99 saat süren zorlu, rekabetçi ve bir o kadar da samimi dostluklara sahne oldu. Yarışma kuralları ve şartnamesi gereği limit sınırı 40 cm üstü yakalanan 168 Adet Sazan Balığı toplamda 808,245 Kg. gelmiştir.

Yarışmada tutulan 168 Adet balıktan 156 Adeti İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Mühendisleri gözetiminde ölçüm işlemleri sonrasında Gölköy Baraj Gölü'ne tekrar bırakılmış olup, 12 Adet Pullu Sazan Balığı ise Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün müsaadesi ile DSİ Bolu Gölköy Üretim Tesisine anaç balık olarak bırakılmıştır.

Tutulan balığın ağırlığı kategorisinde Snow Baits ekibi birinci gelmiştir. 25 nolu sektörde yarışan Snow Baits, toplamda 24 adet balık yakalamış ve bu balıkların ağırlığı ise 153 Kg. gelmiştir. Snow Baits ekibinde Serkan Kokmaz kaptanlığında, Aydın Karakaya, Can Babule, Gültekin Köm yarışarak, Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması’nın birincisi olmuşlardır.

Bu yıl, genel teamüller gereği ve teknik imkanlar dahilinde 25 takımın kabul edilebildiği Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması’nın önümüzdeki yıl yapılacak olan etkinliklerinde kapsamın daha da genişletileceği müjdesini veren ASOF Başkanı M.Serkan İNANÇ, “Bu yıl yapılan ASOF Carp Turkey 2019 yarışmasının özellikle Tatlısu avcılığında kilometre taşı niteliğinde performans sergileyerek, oldukça önemli ve geleceğe yönelik rekorlar ve başarılara sahne olduğunu belirterek, bu başarının gelecekte planladıkları etkinliklere de zemin hazırladığını” ifade etti.

Başta Ulusal basın olmak üzere, yerel basının da yüksek düzeyde ilgi gösterdiği ve katılım sağladığı Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması, balıkçılık turizminin de önemli bir destinasyon olma özelliği ile bölge için turizm fırsatları sunacak dinamikleri de harekete geçirmiştir. Sadece Bolu ilimizin potansiyeli göz önüne alındığında balıkçılık turizmi için tetikleyici unsurlar taşıyan Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması, balıkçılık alanında olduğu kadar ülkemizin turizm ve milli dinamiklerine katkı sağlayan güzide bir etkinlik olarak tarihe damgasını vurmuştur.

Kırılan rekorlarla nefesleri kesen ASOF Türkiye 2019 Bolu Gölköy mücadelesi 12 Ekim 2019 Cumartesi günü başta Bolu Belediye Başkanı Sn. Tanju ÖZCAN olmak üzere mülki erkanın ve temsilcilerin nezdinde, çok sayıda balık tutkununun katılımı ile yapılan ödül töreni ile sona ermiştir.

OltaHaber olarak, Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması’na katkı sağlayan ve emek veren herkesi tebrik ediyor, olağanüstü çaba ve emeklerinden dolayı ASOF Başkanı Sn.M.Serkan İNANÇ nezdinde hepinize teşekkür ediyoruz.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Misina ağlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt