TATLI SU
Giriş Tarihi : 06-11-2019 12:50   Güncelleme : 06-11-2019 13:06

Bolu Seben Taşlıkaya Gölü kiraya verilmesin

ASOF Başkanı Sn.M.Serkan İnanç Bey'e teşekkür ederiz.

Bolu Seben Taşlıkaya Gölü kiraya verilmesin

 

Göl çevresindeki köylerinin oluşturduğu kooperatife gelir elde etmek amacıyla ticari avcılık yapılmak üzere 20.11.2014 Tarihinde yıllık 5 binTL bedelle, 5 Yıllığına kiraya verilen Bolu Seben Taşlıyayla Gölü’nün kira sözleşmesinin bitmesine 15 günlük bir süre kaldı.

Gölü kiralayanlardan çok elektroşokçuların görüldüğü, başka bölgelerden kamyonetlerle gelen katliamcıların ağ atıp yakalanan balığı başka illere naklettiği Seben Taşlıyayla Gölü’ne son aylarda kooperatif adı altında da artık ağ atılmıyor.

Geride kalan beş yılın sonunda balığı yasadışı yollardan boşaltılan göldeki ticari avcılığın hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamadığı apaçık ortada.

Cennet mekân Bolu’muzun Seben Taşlıyayla Gölü’nde artık ticari balıkçılık diye bir şey duymak istemiyor, bu rezalet görüntüleri görmek istemiyoruz.

Tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği, kuralıyla avcılık yapmayanların, çevreyi kirletenlerin de anında cezalandırılacağı, ailelerle gidilebilecek, sportif faaliyetlerin yapıldığı ve tabi ki en önemlisi ilgili kurumlarca kontrol altında tutulan bir Seben Taşlıyayla Gölü görmek istiyoruz.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Misina ağlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt