SEKTÖR - STK
Giriş Tarihi : 15-11-2019 09:07   Güncelleme : 15-11-2019 09:58

Kaçak Su Ürünleri avcılığı denetimleri devam ediyor

Tarım Orman Bakanlığı nezdinde oluşturulan ekiplerce kaçak Su Ürünleri avcılığı denetimleri devam ediyor

Kaçak Su Ürünleri avcılığı denetimleri devam ediyor

 

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Beylikdüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Marmara ile Boğazlar Bölge Komutanlığı’na bağlı Gürpınar Balık Halinde bulunan ekiplerin katılımlarıyla İ.B.B. Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde denetim yapıldı.

Yapılan denetimler sonucunda kanuna aykırı olarak avlanılan ve depolanması yapıldığı tespit edilen 246 kasa hamsi, 146 kasa mezgit, 7 kasa istavrit, 3 adet kılıç balığı, 4 adet camgöz köpek balığı, 7 adet ahtapot, 1 adet vatoz ve 4 kasa sardalya balığının yer aldığı toplam 5,5 tona yakın su ürünlerine el konuldu.

Yasaya aykırı faaliyet gösteren şahıslar hakkında idari para cezası kararları uygulanıldı. 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamındaki denetimlerimiz Kanun’un 33. maddesinde yer alan yetkili kurumlar ile birlikte müşterek ve koordineli olarak deniz, iç sular, karaya çıkış noktaları, nakil vasıtaları, soğuk hava depoları ve perakende satış yerleri vb. olmak üzere tüm noktalarda aralıksız olarak devam etmektedir.

 

Kaynak : https://istanbul.tarimorman.gov.tr/Haber/1011/Kacak-Su-Urunleri-Avciligi-Denetimleri-Devam-Ediyor

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Misina ağlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt