SEKTÖR - STK
Giriş Tarihi : 29-11-2019 14:20   Güncelleme : 29-11-2019 14:42

ESBALDER Yeni Binasında faaliyetlerine devam ediyor

Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) geçtiğimiz hafta yeni hizmet binasına taşındı.

ESBALDER Yeni Binasında faaliyetlerine devam ediyor

 

Amatör Olta Balıkçılığı alanında önemli faaliyetlerde bulunan  Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) geçtiğimiz hafta Eskişehir’de, Deliklitaş Mahallesi Kaptan Sokak'ta yer alan yeni binasına taşındı.

20 kurucu üye ile, Amatör olta balıkçılığının saygın bir hobi olarak kabul görmesi, sportif olta balıkçılığının yaygınlaştırılması, sulak alanların, çevrenin ve doğanın korunarak gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER), 2018 yılında Eskişehir’de çalışmalarına başladı. Osman DEMİRTAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı, Yasin BAŞARAN, Tamer TAKIL, Hüseyin CANKAZ, Alparslan SEVİMSOY, Muzaffer ÇAKIR, Nazmi AKSOY’un Yönetim Kurulu üyeliğini, Enez KAPLAN, Hakan KARBÖLEN, Mustafa KILIÇ’ın Denetleme Kurulu’nu oluşturduğu ESBALDER, aktif çalışmalarında yeni binasında devam edecek.

ESBALDER, yürüttüğü başarılı çalışmaları ile birlikte balıkçılık alanında da eğitimler vererek daha bilinçli ve tecrübeli olta balıkçılarının yetişmesine katkılar sağlamaktadır.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demirtaş Bey ile yaptığımız görüşmede, “Dernek üyelerimiz başta olmak üzere, şehrimizde olta balıkçılığına gönül vermiş arkadaşlarımıza daha iyi hizmet vermek, aylık eğitim seminerlerimizi daha etkin ve ferah ortamlarda düzenlemek, kaynaşmayı ve birlikteliği sağlamak amacıyla daha geniş bir binaya taşındık” dedi.

Demirtaş, “Bu minvalde yeni dernek binamızı tuttuk, açılışımız yaptık. Şehrimizdeki amatör balıkçılarımızı kurallar ve limitler dahilinde avlanmaya davet ediyoruz. İstedikleri her türlü bilgiye derneğimizin yeni adresinden ulaşabilirler. Yeni binamıza doğayı seven tüm amatör balıkçılarımızı davet ediyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Misina ağlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt