BALIKÇI
Giriş Tarihi : 03-12-2019 11:30

Ankete Katıl : Misina ağlar kullanılmalı mı?

Ankete Katıl : Misina ağlar kullanılmalı mı? Fikirlerin önemli...

Ankete Katıl : Misina ağlar kullanılmalı mı?

 

Misina ağlar konusunda balıkçılar arasında çeşitli tartışmalar yapılmakta. Bir kısım balıkçılar misina ağlarını balıklar ve çevre için son derece zararlı bulmakla birlikte, diğer kısım balıkçılar ise bunun legal olması gerektiği ve herhangi bir zarar vermediği tezini savunmaktadırlar.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Ankete katılın, görüşlerinizi bildirin. Bu konuda kısa zaman içinde önemli çalışmalar yapılacak.

Ankete katılmak için TIKLAYINIZ…

http://www.oltahaber.com/anket/misina-aglar-hakkinda-ne-dusunuyorsunuz-3.html

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Yalçın Günay Çelik 2 ay önce
"MİSİNA AĞ YASAĞI BAKANLIĞIN BU GÜNE KADAR ALDIĞI EN DOĞRU KARARDIR. SADECE DAHA ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER VARDI, YANİ ÖNCELİK DEĞİLDİ.DİĞER HUSUS ELİNDE MALZEMESİ OLANLARIN PARASI VERİLİP SATIN ALINMALIYDI. TROLDEN GIRGIRDAN ALAMANADAN ARTANLARIDA ONLAR HALLEDİNCE NE OLDU. KIYISAL ALANLAR ÇÖLE DÖNDÜ. MİSİNA AĞA DOKUNAN YANAR. MİSİNA AĞ YASAĞINDAN SONRA, KIYISAL ALANLARDA İSPARİ, ÇIRÇIR, LAPİN, KİKLA, PAVURYA, DİL, PİSİ, GELİNCİK İSKORPİT, İŞKİNA, SİVRİBURUN KARAGÖZ (MEHTAP KARAGÖZÜ, SKALARYA) KIRLANGIÇ, SARGOZ, İSTAKOZ, MERCAN, YAZILI HANİ, MİNAKOP, KAYA BALIKLARI, İZMARİT BALIĞINDA KÜÇÜKTE OLSA ÖNCEKİ DURUMA GÖRE ARTIŞ GÖZLENDİ.ELİMDE DONELER VAR. TEKRAR EDİYORUM, BAKANLIĞIN BU GÜNE KADAR ALDIĞI EN DOĞRU KARARDIR. TEK EKSİĞİ DAHA ÖNCE ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER VARDI VE ÜCRETİ VERİLİP ELDEKİLER TOPLANMALIYDI. SORUN MİSİNA YADA İPLİK AĞ DEĞİLKİ SORUN TROL VE GIRGIRLARIN AĞA VURACAK BALIK BIRAKMAYIŞI BUNU BİR TÜRLÜ KAVRAYAMADILAR BİRDE SU ALTINA DALİP BAZI KAYALIKLARA BAKILDIĞINDA HAYALET AĞLAR KAYALARDA TAKILI KALDIMI TAM KADAYIF..SON BİR ŞEY DAHA, BAZILARI OKYANUSA AÇIK ÜLKELRDEN ÖRNEKLER VERİYOR, UYANIK YA, BİZİM DENİZLERİMİZ OKYANUS DEĞİL. İÇ DENİZ STATÜSÜNDE BİR NEVİ GÖL.AĞ ATAN ATTIMI 1000 KULAÇ DÖŞÜYOR 100KAYIK ATSA X 1.80CM NE ETTİ 180KM ÇİN SEDDİ GİBİ BALIK NERDE BARINACAK. BİR HUSUS DAHA, GIRGIRA 24 MT DERİNLİK YASAĞI NEDEN VAR. İŞTE O KIYI HABİTATININ KORUNMASI İÇİN DEĞİLMİ. ARTI BİRDE AV YASAĞINDA O AĞLAR KULLANILACAK, AKILLARA ZARAR. ARTI İÇ SULARDA SERBEST BIRAKILMASIDA ÇOK BÜYÜK YANLIŞ. DAHA SONRA TÜM BU KONULARI İŞLEYECEĞİZ"
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Misina ağlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt