BALIKÇI
Giriş Tarihi : 27-06-2019 01:07   Güncelleme : 27-06-2019 05:49

Granyözlere meydan okuyan Meriç Çetinkayar

Granyözlere meydan okuyan Meriç Çetinkayar

 

Merhaba Değerli Ustalarım ve Hobidaşlarım

Ben henüz daha 17 yaşında genç bir avcıyım. Bu hobiye 8 yaşımda babam vesilesiyle başladım. İlk zamanlarda çok nadir balığa gitsek de zamanla sık sık av yapmaya başladım. İlk balığımı 10 yaşımda yakaladım ve o gün zehri aldım.

O zamanlarda gerek maddi durumlardan ötürü gerek tecrübesizlikten iyi bir olta yerine kasnaklar ile av yapardık. Yıllarca o şekilde av yaptım.

Yaşım 14 olduğunda belki de balık hayatımın dönüm noktası olan spin avına merak saldım. Yaklaşık 1,5 yıl aralıksız spin avı yaptım sadece bir adet zargana tutabildim. Ancak yine de ne olursa olsun o benim ilk atçek  balığımdı. Ardından 16 yaşımda LRF ile tanıştım. En hafif en ince takımlarla o kadar güçlü ve çeşitli balıklar yakalamaya başladım ki, balık işine bir daha aşık oldum.

17 yaşıma gelince en güzel senem diyebilirim. Onlarca levrek, yüzlerce istavrit ve en son ise 7 kiloluk dev bir granyoz. İncecik bir misina üzerine atılan iyi bir düğümün neler yapabileceğini orada anlamış oldum. Ve orada anladım ki balık işinde usta olabilmek bir düğüm atabilmek gibidir, yanlış bir düğüm herşeyi bitirebilir de herşeyi daha da güçlendirebilir de .

Bu yazıda size genç bir balıkçının ağzından kendi balık avı serüvenimi anlatmaya çalıştım. Umarım sizi sıkmadan anlatabilmişimdir.

Bir neslin devamı için ufak balığı her daim salalım ki Balık Bitmesin.

Vicdani limitler ile avlanan herkese teşekkür ederim, hepinize rasgelsin...

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt