TATLI SU
Giriş Tarihi : 28-06-2019 12:20   Güncelleme : 28-06-2019 12:26

Rahmetli Kamil Üçbaş anısına balık salımı

Emre Özkan'ın Kamil Üçbaş Ağabeyimiz anısına yapmış olduğu balık salımını kendi kaleminden okuyalım...

Rahmetli Kamil Üçbaş anısına balık salımı

22-23 Haziran günü çok değerli av doğa dostu Atilla KORKMAZ abim ile haftalar öncesinden yapmış olduğumuz bir balık programı planlamıştık. Bunu nasıl en güzel şekilde değerlendiririz düşüncesindeydik. Merhum Kamil Ağabeyim uzun hastahane sürecine dayanamayıp malesef tüm camiayı derinden hüzünlendirdi. Allah Rahmet eylesin. Rahmetli Kamil abimize sağlığında sözüm vardı. Bana arada sırada takılırdı, “o kadar video çekip atıyorsun hiç daha benim adıma şöyle bir balık salmadın” demişti. Aradan epey bir zaman geçti ki Merhumun bu sözleri birden aklıma geldi ve o an çok pişmanlık duydum. Bu sözümü ben sağlığında neden yerine getiremedim diye kendi kendime serzenişde bulundum.

Atilla abimiz ile aldığımız karar bu av gününde yakaladığımız en büyük balığı Rahmetli Kamil ÜÇBAŞ abimiz adına yaşatmak ve vermiş olduğum sözü geç dahi olsa yerine getirmekti. Cumartesi günü akşam suyuna yola koyulurken Kırıkkale mevkinde botumuzu suya indirip tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra suyu dövmeye başladım.

Yakaladığımız ilk balık Rahmetli Kamil abimizin şansına mıdır (ölçme fırsatında bile bulunmadım) 75-80 cm civarı güzel bir trofeydi. Oltama sert kafalar atması ile Atilla abi kamerayı çalıştır dedim. Rahmetli Kamil abime sağlığında vermiş olduğum sözü tutamadım ama bu güzelliği senin adına yaşatıyor ruhuna hediye ediyorum kabul et dedim ve salımını gerçekleştirdik.

Bu duyarlılığı tüm olta balıkçılarından Kamil ağabeyimizi yad etme açısından bekliyorum.

Tüm olta balıkçılarına Rastgelsin, Balık Bitmesin...

Emre ÖZKAN

#PAS

NELER SÖYLENDİ?
@
Recep Can Özkan 5 ay önce
ALLAH RAHMET EYLESİN.
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt