TATLI SU
Giriş Tarihi : 29-06-2019 10:53   Güncelleme : 29-06-2019 11:02

Baba oğul birlikte Turna peşinde

Çocuklarının yeteneklerini keşfetmeleri için onlara yol açan, fırsatlar yaratan ve şans veren anne babalar... Olta Haber sizin için var, Paylaşım için Teşekkürler Abdullah Pektaş

Baba oğul birlikte Turna peşinde

 

Oğlum ile beraber yaşadığım güzel bir turna avı sırasında yüzündeki mutluluğu görmek beni ziyadesiyle mutlu etmişti. Çocuklara her zaman yetenekleri keşfedebilecekleri şanslar ve fırsatlar sunmalıyız. Sanırım balık tutmak bunların en başında geliyor.

Oğlum sanırım on yaşlarındaydı. Balıkesir Ayvalık’ta tatil yaparken ilk defa levrek yakalamaya çalışmıştık. Çok heyecanlıydı. Aslında bende çok heyecanlıydım. Çünkü o zamana kadar hiç levrek yakalamamıştım.

Çok şükür ikimizde bu heyecanı birlikte o zaman yaşadık. Bu levrek avından sonra oğlumda bir balık tutma hevesi başladı. Ben de fırsat buldukça denizde ve tatlı sularda oğlumu balık tutmaya götürmeye başlamıştım. Sonradan fark ettim ki, oğlum büyümüş bana av arkadaşı olmuştu. Bu gerçekten her balıkçı babanın hayalidir diye düşünüyorum.

Turna sezonu açılmış dediler ve bu yaşına kadar hiç turna tutmamış bir alabalıkçı olarak Turna yakalamayı denemek istiyordum. Sağolsun Kadir Önren arkadaşımın vesilesiyle ilk turnamı yakalamış oldum. İlk turna balığımı yakaladıktan sonra artık turna balığı merakımda ufaktan kıpırdanmaya başlamıştı. Tabiki bu durumdan oğlumda faydalanmayı bildi. Bir gün ani bir kararla oğlumla birlikte yakında bulunan bir meraya doğru yola çıktık. Bana sorduğu sorulardan ve gözlerinden heyecanı okumak çok güç değildi. Hazırlığımızı yaptık ve başladık merayı dövmeye. İkimizde mepps aglia 2 no tiger kaşık takmıştık bir anda oğlum heyecanla bağırmaya başladı “baba sanırım tuttum” dedi. Bende oltamı bırakıp yanına koştum. 50 cm civarı güzel bir turnaydı tuttuğu balık. Suyun içinde bir sağa bir sola kafa atışlarını birlikte izliyorduk. Acele etmemesini söyleyip kepçeyle balığı dışarı çıkardım. O anda oğlumun yüz ifadesi beni keyfin doruklarına çıkardı. Maşallah güzel bir turna yakalamış genç yaşında listeye yeni türler eklemişti.

Çocuklarımıza başarma ve beceri duygusunu yaşamaları için fırsat verelim böylelikle başarılı ve mutlu bir yaşamları olur.

Gençlerimiz çocuklarımız her zaman böyle güler yüzlü mutlu olurlar inşallah.

Abdullah Pektaş


 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt