DENİZ
Giriş Tarihi : 01-07-2019 13:16   Güncelleme : 01-07-2019 13:31

Sedat Kocaoğlu Levrek Av Raporu

Sedat Kocaoğlu Levrek Av Raporu

 

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

25 Haziran Salı günü Samsun'da değerli badim Ömer ile yaptığımız levrek avının raporudur.

Ömer geceden merada olup yemli ve spin olarak ava başlamıştı. Bende sabah 05:00 gibi yanına vardığımda gece saat birde bir levrek vuruşu olduğunu ama balığın kaçtığını ve benden 5 dakika önce yaşadığı güzel bir levrek ile 5-6 dakika yaptığı mücadeleyi anlatınca ben daha bir ümitli olarak ava başladım.

15-20 dakika geçti ya da geçmedi benim dalarlı sahte sudan çıkmaya 2-3 metre kala bir yere takılır gibi oldu sonrasında sağa sola hareketlenme olup kalama sesi gelmeye başlayınca Ömer’e seslendim. Sağolsun kepçeyi alıp yetişti. Suya girdi balığı kepçeledi. 50-55 cm aralığında güzel bir levrekti. Sonrasında dalarlı sahteye başka vuruş olmayınca su üstüne geceyim dedim rover128 g52r taktım atışlara başladım. Sahtenin arkasında açıkta büyük bir combalaktan sonra müthiş bir saldırı oldu. Resmen ortalık karıştı. Ama 5-6 kg civarı olduğunu tahmin ettiğim paşa sahteyi ıskaladı. Trofe levrek zaten genelde tek saldırı yapıyor devamında aynı noktada o kadar uğraşmama rağmen tekrar saldırmasını sağlayamadım.

Biraz ilerleyip atışlara devam ettim ve sağa çapraz bir atış yaptım sahte orta suya geldiğinde yine harika bir saldırı sonrasında balık artık sahteye bindi. Bir iki sert tasmalamadan sonra balığa yol verdim çok iyi kalama alıyordu ve kafasını kıyıya çeviremiyordum. Ömer’e seslendim, ıslık çaldım ama sesimi duyuramadım 4-5 dakika mücadeleden sonra balık artık kıyıya yanaştı ama görünmüyordu. Ömer benim balıkla mücadelemi şans eseri gördü ve kepçeyi kaptığı gibi koştu ve sağolsun balığı onun yardımıyla kepçeledik. 70-72 cm arası ağırlık olarak da 4 kg civarı olan paşayı kıyıya aldığımızda henüz tam olarak iyileşmemiş bir zıpkın yarası fark ettik. Balığın sırt dikenlerinin hemen altından girip derisini yırtarak karşıdan çıkmış. Devamında bir tekne kıyıya yakın olarak önümüzden geçince başka da bir aksiyon olmadı ve avı sonlandırdık.

Vicdanı ile avlanan herkese daha keyifli ve güzel avların rast gelmesi dileğiyle...

 

Takım bilgisi:

Kamış: Shimano beastmaster dx 270 10-30 gr

Makina: Shimano stradic c3000hg

Ip: Monster w8 0.16mm

Leader: Daiwa samurai mono misina 0.35mm

Klips: Çin malı

Sahte: river2sea rover128 g52r, daiwa z vertice 120f hirame kisu glow belly.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt