SEKTÖR - STK
Giriş Tarihi : 02-07-2019 20:35   Güncelleme : 17-07-2019 16:09

AKOB-DER’in kararı camiamızda üzüntü yarattı

AKOB-DER’in kararı camiamızda üzüntü yarattı

 

2017 yılının Mart ayında başta Serkan Talha Koç, Erol Eyidemir, Yusuf Ziya Yüksel, İsrafil Berut başta olmak üzere 16 kişilik bir ekip ile Mersin’de kurulan Akob-Der, Balıkçılık konusunda yürüttüğü başarılı faaliyetlerle adından sıkça söz ettirmişti. Balon balığı istilası konusunda önemli çalışmalarla adını duyuran Akob-Der, sürdürülebilir balıkçılığın geliştirilebilmesi adına çocuk ve bayanların da balıkçılığa dahil olmalarını sağlayacak projeler yürütmüştür.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Akob-Der Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Talha Koç, Altın Kanca 1 ve 2 adlarında Türkiye genelinde surfcasting disiplininde resmi turnuvalar düzenleyerek farkındalık yarattıklarını belirterek, Akob-Der’in kimsesiz çocuklar ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaşarak ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Bölgenin eksikleri ve denizlerimizin geleceği için kurum ve kuruluşlarla birlikte sunumlar hazırlanarak bilinçlendirme noktasında kollektif çalışmalar da yürütüldüğünü sözlerine ekleyen S.Talha Koç, Akob-Der’in mülki ve idari noktalardaki karar alıcıların balıkçılık ve denizcilik konusunda görüşlerine başvurduğu önemli bir kuruluş olduğunu sözlerine ekledi.

Akob-Der’in gerek kurum kuruluşlarca, gerekse de bireyler ve üyeler tarafından yeterince maddi ve manevi desteklenmediği, sahip çıkılmadığı gerekçesiyle Akob-Der Yönetim Kurulunca alınan 30 Haziran 2019 tarihli kararları uyarınca faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt