BİZDEN
Giriş Tarihi : 10-06-2019 15:58   Güncelleme : 11-09-2019 12:19

OltaHaber.com Kuruluş Bildirgesi

Önümüzdeki günlerde kamuoyuna daha kapsamlı açıklamalar yapılacak olup, katılım ve desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz...

OltaHaber.com Kuruluş Bildirgesi

Denizlerimizde ve tatlı sularımızda balık türlerinin ve miktarının azalmasını önlemek için bilinçli balık avcılığı yapılmasını sağlamak, doğa ve çevre hassasiyeti oluşturmak ve bunu geliştirmek. Sürdürülebilir balıkçılık esasını temel gaye edinerek “Balık Bitmesin” projesine destek olmak. Balık Bitmesin projesi, OltaHaber.com projesinin ilk kuruluş amacı ve ana gayesidir.

Balık ve Balıkçılık konusundaki gelişmelerin takip edilebileceği, bu alanlardaki bilgi ve tecrübelerin paylaşılabileceği etkin bir platform olmak. Bu alanda ana amaç bilginin paylaşılması ve gelecek nesillere doğru aktarımı ile birlikte duyarlı, hassasiyet sahibi, bilinçli nesillerin sürdürülebilir balıkçılığa katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Kadınların ve çocukların, amatör balıkçılığa daha fazla ilgi ve alaka göstermesini sağlayacak yayınlar ve çalışmalar yapmak. Bu noktada özellikle genç kuşakların bilinçlenmesine öncelik vererek, sürdürülebilir balıkçılık hassasiyetini geliştirmek. Kadınların ve çocukların bu konuda daha etkin olmaları için ayrı bir proje üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

İlgili Devlet kurumları, Üniversiteler ve Sivil Toplum kuruşları ile birlikte sektörün sorunlarına çözüm önerileri oluşturacak araştırma, etkinlik ve yayınlar yapmak ana faaliyet konularımız ve amaçlarımızın başında gelmektedir.

Balık ve Balıkçılık konusunun toplumun geneli tarafından kabul görmüş esaslara dayandırılmasına yönelik çalışmalar yapmak ve yapılan çalışmaları desteklemek önceliklerimiz arasındadır..

Oltahaber.com Platformu, hiçbir kişiye, kuruma, kuruluşa, markaya, gruba, hiçbir sivil toplum kuruluşuna ait veya bağlı olmayıp, bundan böyle de hiçbir gerçek veya tüzel kişiye veya varlığa ait veya bağlı olmayacaktır. Bununla birlikte, elinde olta tutan, doğaya ve çevreye saygılı, balıkçılık konusunda fikirleri olan ve hassasiyet sahibi herkes OltaHaber.com’da söz sahibidir.

OltaHaber.com’da balık ve balıkçılık, deniz ve denizcilik konularında araştırma yapan, bu alanlarda fikirler yürütenlerle birlikte; kendi elleri ile balık ve balıkçılık malzemeleri üreten, çizen ve tasarlayanlara, kadın ve çocuk balıkçılara ticari kaygı ve reklam kaygısı taşımadıkları müddetçe daima yayın önceliği verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

OltaHaber.com ekibi

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt