TATLI SU
Giriş Tarihi : 08-07-2019 00:25   Güncelleme : 08-07-2019 00:04

Güldürcek'te ömrümüze 5 gün ilave ettik

Güldürcek'te ömrümüze 5 gün ilave ettik

AKDER, Akyazı Avcılar Balıkçılar İhtisas Spor Kulübü bünyesinde düzenlediğimiz Güldürcek Barajı etkinliğimiz için Sakarya’dan yola çıktık. Yorucu ama eğlenceli bir yolculuğun ardından Güldürcek Barajı’na büyük bir heyecan ile geldik. Öncelikle alan ve bölge yemlemesi yaptık. Hedef balığımız sazandı. Orada doğanın bütün renklerini yeşilin farklı tonları ile iç içe görebilmenin insana verdiği hazzı, balık yakalama umudu ile birleştirdiğimizde ortaya çıkan mutluluğu tarif edebilmem mümkün değil.

5 gün sürecek olan bu harika serüveni cıvıl cıvıl bıldırcın ve arı kuşlarının seslerinin hakim olduğu bir alanda, gerçek bir yayla ortamında yaşadık. Kampımız 5 gün sürdü ancak insanın ömrünü uzatacak düzeydeydi. Bulunduğumuz bölge, her 100 metrede bir kaynak sularının yer almasıyla da özel bir ortamdı.

Yemlememizi yaptıktan sonra kamp alanımızı ayarlayıp çadırlarımızı ve olta düzeneklerimizi kurduk. 2 adet balık aldık ancak bu balıkları olta başında değil de, oltaları yemleyip suya bıraktıktan sonra yemeğe geçtiğimiz sırada aldık. Aldığımız balıklardan birisi 9 kg. civarındaki oldukça iri bir sazan balığıydı. Biz yemekte iken oltaya takılan diğer balığımız da 3 kiloluk güzel bir sazandı.

Kampımızın son gününde sabaha karşı oltalarımızın birinin misinasının tamamen tükendiğini gördüm. Ayrıca oltalardan birinin de kalaması kapalı unutulduğu için kırıldığını üzülerek gördüm. Böylelikle bu heyacanı tatlı bir şekilde yaşamış, tecrübeler edinmiş ve ders çıkarmış olduk.

Göl kenarına vardığımızda Jandarma ve köy heyeti tarafından sürekli olarak gölün kontrol ettiğini gördük. Bu duruma oldukça memnun olduk.

Ayrıca çevre sağlık ve su ürünleri kontrol ekipleri gerekli çevre düzenlemelerinin ve ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığını ve bu bölgenin korunduğunu, kamp turizmi için gerekli koşulların oluşturulduğunu belirttiler.

Olta balıkçıları camiamızın sesi olan Olta Haber’e teşekkür ediyor, balıkçılığa gönül veren tüm dostlarımıza Sakarya’dan selam ve saygılar sunuyoruz.

Ali Yıldırım

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Avlarınızda Mera bilgisi paylaşır mısınız?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Levent Akça'nın ellerine sağlık
E-Bülten Kayıt